Park maszynowy

 

Nasza pralnia wyposażona jest  w nowy park maszynowy, który pozwala nam świadczyć najwyższej jakości usługi. Znaczne moce przerobowe dają mozliwość jednoczesnej obsługi wielu usługobiorców przy zachowaniu najwyższych standartów jakościowych.  

W naszym obiekcie pracują tunele pralcznie wyposażone w prasę odwadniającą przystosowaną do obróbki pościeli i bielizny płaskiej oraz wirówkę do prania odzieży szpitalnej i barierowej, prasowalnice przystosowane do prasowania odzieży jak i bielizny, magle oraz wiele innych niezbędnych. Całe wyposażnie jest bardzo nowoczesne i spełnia wszystkie wymogi sanitarno - higieniczne, jest przystosowane do obróbki odzieży roboczej, ochronnej jak i również bielizny pościelowej dla służby zdrowia. Większość czynnosci składających się na proces technologiczny prania wykonywana jest automatycznie. Stosujemy wyłącznie sprawdzone środki piorąco-dezynfekcyjne, które posiadają atesty i certyfikaty.

TECHNOLOGIA PRANIA

Procesy technologiczne są w całości sterowane komputerowo. Maszyny pralnicze wyposażone są w  automatyczny system dozujący środki piorące oraz urządzenia kontrolujące parametry procesów prania i dezynfekcji. Stosujemy niskotemperaturowe technologie prania, gdzie dezynfekcja odbywa się w 40'C, przy module załadunku bielizny 1:5, co pozwala na właściwą jakość prania nie powodując przyspieszonego zużycia bielizny.

BARIERA HIGIENICZNA

Pralnia posiada barierę higieniczną eliminując całkowicie stykanie bielizny czystej z brudną. W barierę dzielącą pralnię na strefę czystą i brudną wmontowane są przelotowe urządzenia pralnicze oraz automatyczne przelotowe urządzenia myjąco dezynfekcyjne przeznaczone do mycia i dezynfekcji pojemników oraz wózków do transportu bielizny. 

DEZYNFEKCJA

Wykonujemy również - przy wykorzystaniu własnej komory dezynfekcyjnej - usługi dezynfekcji koców, poduszek, kołder, materacy oraz odzieży, która ze względu na skład surowcowy tkanin musi zostać poddana czyszczeniu chemicznemu.

Czyszczenie chemiczne wykonywane jest  w agregacie chemicznym w systemie K4, który w procesie czyszczenia używa środków biodegradowalnych i bezhalogenowych.

TECHNOLOGIA RFID HF

Wdrożyliśmy nowy system "Elektronicznej indentyfikacji asortymentu za pomocą RFID HF jako jeden ze sposobów zapobiegania zakażeniom szpitalnym. 

 

Zalety bezdotykowego systemu indentyfikacji bielizny:

 

  •  Eliminacja źródła potencjalnego roznoszenia patogenów chorobotwórczych,
  •  Eliminacja źródła potencjalnego zakażenia pracowników oraz pacjentów,
  •  Precyzyjna i czytelna ewidencja ilości poszczególnego asortymentu przekazywanego do prania,
  •  Możliwość monitorowania ilości cykli prania dla każdej sztuki bielizny oddzielnie, co ma duże znaczenie w przypadku bielizny i odzieży 'barierowej', gdzie dotychczas ilość cykli prania była ręcznie odnotowywana przez pracowników sterylizacji.

ONLINE

Naszym kontrahentom zapewniamy dostęp on-line o systemu z możliwością generowania raportów dotyczących ich asortymentu, składania zamówień, pobierania faktur itp.

SYSTEM HELIOS

Nad całością czuwa innowacyjny system „HELIOS” do zarządzania całą technologią i kadrą pracowniczą, planowania i kontroli z jednego miejsca.