Strona główna Usługi Innowacyjna usługa antybakteryjna

Wzmocnione bezpieczeństwo mikrobiologiczne

EKO-STYL RENTAL Sp. z o.o. s.k. pracuje nad innowacyjną usługą antybakteryjnego apreturowania tkanin nanocząstkami srebra i miedzi.

 

W trakcie opracowywania nowej technologii w niezależnych laboratoriach zostały przeprowadzone badania, potwierdzające skuteczność działania przeciwdrobnoustrojowego na wybrane szczepy bakterii i grzybów jak również badania dermatologiczne potwierdzające, że stosowane aperatury nie działają uczulająco na skórę człowieka.

Technologia antybateryjnego apreturowania

Technologia antybateryjnego apreturowania tkanin, dzięki czemu tkaniny uzyskują właściwości antybakteryjne.

 

Znane są różne sposoby modyfikacji powierzchni tkanin czy włókien bawełnianych lub syntetycznych, polegających na pokryciu ich warstwą impregnatu nadającego im oczewikane właściwości, na przykład własciwosci antyseptyczne, wodoodporne bądź trudnopalne. Znane i od dawna wykorzystywane jest także antybakteryjne działanie srebra.

Mankamentami znanych sposobów jest stosunkowo wysoki stopień ich skomplikowania, a przede wszystkim brak możliwości uzupełniania ilości srebra na tkaninie w trakcie jej ekspolatacji, co sprawia, że własności te wraz z upływem czasu ulegają obniżeniu. Stanowi to istotny problem, zwłaszcza w przypadku pościeli i ubrań roboczych eksploatowanych w szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej, zakładach opiekuńczych dla osób starszych, hotelach, itp., bowiem ulegająca zwiększeniu ilośc bakterii, zwłaszcza bakterii chorobotwórczych, w niekorzystny sposób sprzyja rozwojowi zakażeń i chorób, szczególnie u osób, których organizmy są osłabione. 

 

NASZYM CELEM JEST WYELIMINOWANIE WSKAZANEGO MANKAMENTU